Papież odwiedzi rejon dotknięty trzęsieniem ziemi 

Ojciec Święty Franciszek chce udać się na teren Środkowych Włoch, który został dotknięty trzęsieniem ziemi. Papież zapowiedział to podczas spotkania z wiernymi na Placu Św. Piotra w Watykanie. Zgromadzeni modlili się za wszystkie ofiary.

Biskup Rzymu zapewnił o swojej bliskości duchowej z mieszkańcami Lacjum, Marche i Umbrii. Zaznaczył, że Kościół dzieli ich cierpienia i ich obawy, modląc się za zmarłych i ocalałych.

Papież zwrócił uwagę, jak ważna jest teraz solidarność z poszkodowanymi.

– Skoro to tylko będzie możliwe, również ja mam nadzieję udać się do was, aby się z wami spotkać, osobiście zanieść wam pociechę wiary i wsparcie nadziei chrześcijańskiej, objąć was chrześcijańskich braterskim uściskiem – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło 24 sierpnia środkowe Włochy, zginęło co najmniej 291 osób, a 388 jest rannych. Około 2,5 tys. osób pozostało bez dachu nad głową.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl