Papież o roli ONZ w zmniejszeniu różnic między bogatymi a biednymi

O konieczności zmniejszenia różnic między bogatymi a biednymi na świecie papież Franciszek rozmawiał w piątek z przewodniczącym 67.sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, byłym ministrem spraw zagranicznych Serbii Vukiem Jeremiciem podczas audiencji w Watykanie.

W czasie rozmowy Jeremicia z Papieżem, a następnie z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone poruszono takie kwestie jak sytuacja na Bliskim Wchodzie oraz kryzysy humanitarne, spowodowane przez konflikty w tym regionie, a także handel ludźmi i „dramat uchodźców oraz imigrantów” – poinformowało watykańskie biuro prasowe w komunikacie.

Położono też nacisk na znaczenie pojednania między wspólnotami, które tworzą społeczeństwa, oraz poszanowania praw mniejszości etnicznych i religijnych – głosi nota Stolicy Apostolskiej. 

Mowa też była, jak wynika z noty, o obecnym światowym kryzysie gospodarczym i roli, jaką Zgromadzenie Ogólne ONZ może odegrać w realizacji programów na rzecz zrównoważonego rozwoju po 2015 roku. Rozwój ten, jak przypomina Watykan, oparty musi być na poszanowaniu środowiska naturalnego i ma zarazem na celu zmniejszenie różnic między bogatymi a biednymi.

Podczas rozmów zapewniono o uznaniu Stolicy Apostolskiej dla roli ONZ w „dążeniach do dobra wspólnego ludzkości” i mówiono o wkładzie Kościoła katolickiego w krzewienie godności ludzkiej, pokoju i dialogu – ogłosił Watykan.

37-letni Jeremić podarował Ojcu Świętemu dużą ikonę, przedstawiającą świętego Sawę – patrona narodu serbskiego, wykonaną na greckiej górze Athos.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl