Papież modli się za ofiary katastrofy

Papież Franciszek przyjął z głębokim bólem wiadomość o katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy, modli się za ofiary i apeluje o pokój oraz rozwiązanie konfliktu ukraińskiego na drodze dialogu – poinformował Watykan.

Watykańskie biuro prasowe w wydanym komunikacie ogłosiło: „Ojciec Święty Franciszek przyjął z głębokim bólem wiadomość o katastrofie samolotu Malaysia Airlines we wschodnim regionie Ukrainy, naznaczonym przez silne napięcia”.

Papież zanosi swe modlitwy za liczne ofiary katastrofy i za ich rodziny i ponownie kieruje do stron konfliktu żarliwy apel o pokój i zaangażowanie na rzecz znalezienia rozwiązania na drodze dialogu, by uniknąć dalszych niewinnych ofiar – głosi oświadczenie wydane po włosku, angielsku, hiszpańsku i francusku.

Kontakt z Boeingiem 777 malezyjskich linii lotniczych, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, utracono w czwartek po południu. Na pokładzie znajdowało się 298 osób – 283 pasażerów i 15 członków załogi. Wszyscy zginęli.

Samolot uderzył w ziemię w okolicach miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim. W rejonie trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

PAP/RIRM

drukuj