fot. PAP/EPA

Papież Franciszek wezwał wiernych do modlitwy o pokój dla świata i mądrość dla rządzących

Papież jak co tydzień w środę spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski.

Zwracając się do naszych rodaków Biskup Rzymu zachęcał ich do odmawiania różańca świętego.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie. Pamiętajcie o tym szczególnie teraz w październiku, w miesiącu różańca świętego. Przez wstawiennictwo Maryi Pośredniczki Łask wypraszajcie pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił papież Franciszek.

W rozważaniach Papież przypomniał fragment z Dziejów Apostolskich nt. świętego Pawła. Papież zwrócił uwagę na jego przemianę, jaka się dokonała w drodze do Damaszku. Święty Paweł z zatwardziałego prześladowcy chrześcijan stał się gorliwym świadkiem Chrystusa.

W tym kontekście Papież wezwał wiernych, by zdarzenie to było dla nich przypomnieniem o potrzebie ciągłego nawrócenia się i odważnego wyznawania wiary.

RIRM

drukuj