Papież Franciszek: Usiłujcie każdego dnia znaleźć chwile czasu na lekturę i medytację Pisma Świętego

Ojciec Święty Franciszek kontynuował dziś katechezę na temat Chrztu. Zwrócił uwagę, że rozważając gesty i słowa liturgii możemy pojąć łaskę i zobowiązania tego sakramentu, które zawsze trzeba odkrywać na nowo.

Papież wskazał, że w obrzędzie przyjęcia zadawane jest pytanie o imię kandydata, ponieważ wskazuje ono na tożsamość osoby. Bóg powołuje każdego po imieniu, kochając nas indywidualnie, w konkretności naszych dziejów – dodał.

Ojciec Święty zwrócił też uwagę na znak krzyża, który wyciska pieczęć Chrystusa na tym, który ma do Niego należeć, i oznacza łaskę odkupienia, jaką Chrystus nabył dla nas przez swój Krzyż.

Na zakończenie audiencji Papież pozdrowił pielgrzymów. Kierując słowo do Polaków, nawiązał do obchodzonego w naszym kraju X Tygodnia Biblijnego.

Usiłujcie każdego dnia, indywidualnie bądź z rodziną, znaleźć chwilę czasu na lekturę i medytację Pisma Świętego, abyście mogli zaczerpnąć z niego nieodzowną moc dla waszego życia chrześcijańskiego. Niech to będzie waszym zadaniem. Z odwagą dzielcie się z innymi Słowem Bożym, żyjcie nim, na co dzień dając świadectwo wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii. Niech będzie pochwalny Jezus Chrystus – akcentował Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragmentu audiencji mogliśmy wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl