fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Światowe Dni Młodzieży to święto radości i nadziei dla całego Kościoła

Święto radości i nadziei dla całego Kościoła oraz świadectwo wiary dla całego świata – tak o zakończonych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie mówił Ojciec Święty Franciszek. Kolejne spotkanie odbędzie się w Lizbonie w 2022 roku.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca.

– Drodzy przyjaciele, doświadczyliście wiary żywszej, realniejszej; doświadczyliście siły wypływającej z modlitwy oraz nowości innej radości, będącej owocem pracy ramię w ramię, także z osobami, których nie znaliście. Teraz nadchodzi chwila rozesłania: idźcie i opowiadajcie, idźcie i dawajcie świadectwo, idźcie i przekazujcie to, co widzieliście i usłyszeliście. Drodzy przyjaciele, dajcie poznać to wszystko. Nie za pomocą wielu słów, ale tak, jak czyniliście to tutaj, w prostych i codziennych gestach, które zmieniają i czynią nowymi wszystkie godziny – mówił na zakończenie pobytu w Panamie podczas spotkania z woluntariuszami ŚDM Ojciec Święty Franciszek.

Młodzi, podczas Mszy Świętej kończącej ŚDM, otrzymali do Papieża szczególne zadanie.

– Jesteśmy w drodze: idźcie dalej, żyjcie wiarą i dzielcie się nią. Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście „międzyczasem”, lecz Bożym teraz. Razem z Maryją stale mówcie „tak” marzeniu, jakie zasiał w was Bóg – powiedział Ojciec Święty.

Słowa Papieża były przyjmowane przez młodych z entuzjazmem.

– Przeżyliśmy coś wyjątkowego i w naszych sercach te Światowe Dni Młodzieży będą trwać dalej – podkreśla Karolina uczestniczka ŚDM w Panamie.

– Bóg nas kocha. Mamy to przeświadczenie i bardzo się cieszymy, wszyscy, jak tu jesteśmy – mówi Beata uczestniczka ŚDM w Panamie.

– Powinnam zacząć żyć takim życiem pełnym miłości, bo bez tego tak naprawdę tego życia nie ma – podkreśla Agnieszka.

– Wszyscy dobrze się  bawimy, ale przy tym nie tylko się bawimy, ale także   przeżywamy też to wszystko duchowo – dodaje Karolina.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2022 roku w Lizbonie.

I jak wam powiedziałem w Krakowie – nie wiem, czy będę podczas następnych Światowych Dni Młodzieży, ale Piotr z pewnością tam będzie i umocni was w wierze. Idźcie naprzód, z siłą i odwagą – podkreślił Papież.

Ojciec Święty Franciszek prosił młodych, aby nie zapominali o nim w swoich modlitwach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj