Papież Franciszek przewodniczył porannej Mszy św. Krzyżma

Podczas Eucharystii w Bazylice św. Piotra zostały odnowione przyrzeczenia kapłańskie i poświęcone oleje, które będą używane do sakramentów. Papież w homilii mówił o tajemnicy Miłosierdzia Boga, które leczy i wyzwala, a objawia się w dwóch przestrzeniach:  spotkania i przebaczenia.

„Miłosierdzie zawsze jest w drodze, stara się znaleźć sposoby, aby uczynić krok do przodu tam, gdzie panowały obojętność i przemoc” – mówił Ojciec święty.

Jak wskazał, właśnie dlatego kapłani są powołani do bycia świadkami i szafarzami coraz większego Miłosierdzia Ojca. To Miłosierdzie wszystko odbudowuje i przywraca osobie pierwotną godność – uwalnia z wszelkiego ucisku – wskazał Ojciec św. Franciszek.

– Jesteśmy uciskani, ale nie przez zagrożenia i silne popchnięcia jak wielu biednych ludzi, ale przez urok tysiąca propozycji konsumpcji, z których nie możemy się otrząsnąć, aby podążać jako ludzie wolni, drogami prowadzącymi nas ku miłości naszych braci do Owczarni Pańskiej, do owiec oczekujących na głos ich pasterzy. Jezus przychodzi, aby nas ocalić, aby nas wyprowadzić, aby nas przemienić z biednych i ślepych, aby nas przemienić w szafarzy miłosierdzia i pocieszenia –  mówi papież Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl