Ks. bp Andrzej Suski: Jezus objawia nam obecną w świecie miłość Boga

Jezus objawia nam że w świecie jest obecna miłość Boga – powiedział ks. bp Andrzej Suski. Biskup toruński przewodniczył przed południem Mszy św. Krzyżma w katedrze św. Janów w Toruniu.         

W homilii ks. bp mówił, że Chrystus bardzo konsekwentnie wypełniał  swój program mesjański ogłoszony w synagodze w Nazarecie

– W swoim postępowaniu, całą swoją działalnością Jezus nade wszystko nam objawia, że w świecie, w którym żyjemy obecna jest miłość Boga. Jest to miłość czynna, miłość która zwraca się do człowieka, ogarnia wszystko, co składa się na nasze człowieczeństwo. Miłość ta w szczególny sposób daje o sobie znać w zetknięciu z cierpieniem, krzywdą, ubóstwem. W zetknięciu z całą ludzką sytuacją, która na różne sposoby ujawnia ograniczoność i słabość człowieka – zarówno tę fizyczną, jak i moralną – mówi ks. bp Andrzej Suski.

Mszy św. Krzyżma odbywały się przed południem we wszystkich kościołach katedralnych w Polsce. W ich trakcie zostały poświęcone oleje które będą  służyły przy udzielaniu sakramentów: chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych.

Z kolei wieczorem sprawowane będą Msze św. Wieczerzy Pańskiej, które zainaugurują Triduum Paschalne.

O godz. 18.00 na antenie Radia Maryja transmitowana będzie Msza św. z Archikatedry Oliwskiej, pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.

Całość homilii ks. bp. Andrzeja Suskiego

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl