fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie – są „figurą” zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela

Małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie, są prawdziwą żywą figurą, zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela – powiedział Ojciec święty Franciszek podczas środowej audiencji w Watykanie.

Ojciec Święty jak co tydzień w środę spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski.

Biskup Rzymu, zwracając się do naszych rodaków, życzył im, aby ich domy były miejscami, które przenika miłość.

– Witam pielgrzymów polskich. Drodzy bracia i siostry! Małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie, są prawdziwą żywą figurą, zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela. Ich miłość staje się symbolem intymnej rzeczywistości Boga. Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość, gdzie słucha się głosu Boga i ludzi. Niech będą domowym Kościołem napełnionym duchem wiary, nadziei i otwartości na nowe życie. Z serca błogosławię wam i waszym rodzinom – wskazał.

W rozważaniach Papież kontynuował cykl katechez poświęcony Dziejom Apostolskim. Ojciec Święty skupił się na ukazaniu życia małżeństwa Akwili i Pryscylli. Byli oni współpracownikami św. Pawła. Razem współtworzyli Kościół domowy w Koryncie, Efezie i Rzymie. Biskup Rzymu apelował, aby ich postawa była zachętą dla każdego z nas do odważnego świadczenia o Chrystusie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl