fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do Polaków: Można przezwyciężyć gniew i ocalić przyjaźń

Ojciec Święty Franciszek zwracając się do Polaków powiedział, że można przezwyciężyć gniew, ocalić przyjaźń i odbudować relacje zagrożone przez rywalizację. Podczas cotygodniowej audiencji generalnej Papież wskazał, że uczniowie Jezusa strzegą miłosierdzia, braterstwa, zaufania i nadziei.

Zwrócił się też do naszych rodaków obecnych w watykańskiej Auli Pawła VI.

– Drodzy Bracia i Siostry cichość, o której dzisiaj mówimy, może zapanować w sercu i przezwyciężyć gniew, ocalić przyjaźń i odbudować relacje wystawione na próbę przez ambicje i ducha rywalizacji. Pamiętajcie zawsze o zaproszeniu Pana Jezusa: „Uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” – powiedział Papież.

W katechezie Ojciec Święty analizował błogosławieństwo z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”.

Cichy – jak wskazał papież Franciszek – „nie jest tchórzem, który znajduje sobie pokrętną moralność, by trzymać się z dala od problemów”. Przeciwnie jest uczniem Chrystusa, który „broni swego pokoju, broni swojej relacji z Bogiem i Jego darów” – podkreślił Ojciec Święty.

RIRM/PAP

drukuj