Duchowni na Twitterze o #29latRM. Ks. bp I. Dec: Łączę się w dziękczynieniu Bogu za Radio Maryja, za ten wielki dar dla Kościoła i Ojczyzny

W dniu świętowania 29. rocznicy powstania Radia Maryja serdecznie pozdrawiam z Torunia całą Rodzinę Radia Maryja i wszystkich słuchaczy tego Radia. Łączę się w dziękczynieniu Bogu za ten wielki dar dla Kościoła i Ojczyzny – napisał na portalu społecznościowym (Twitter) ks. bp Ignacy Dec z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja.  

O. D. Paszyński CSsR: Chciałbym podziękować wszystkim aktywnie zaangażowanym w te wspaniałe dzieła Radia Maryja za to, że budzicie serca ludzi do bojaźni Bożej

Bojaźń Boża sprawia, że człowiek czuje się bezpieczny w obecności Boga. Chciałbym podziękować wszystkim aktywnie zaangażowanym w te wspaniałe dzieła (Radia Maryja – przyp. red.) za to, że budzicie serca ludzi do bojaźni Bożej; że zapraszacie ludzi do tego, by się nie lękali; by ufając Bogu, właściwie kroczyli przez życie – podkreślał o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Redemptoryści na Adwent 2020

Po raz kolejny ojcowie redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać czas Adwentu na codzienne rozważanie słowa Bożego. Krótkie refleksje na każdy dzień publikowane są na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów [zobacz]  slowo.redemptor.pl.

Ks. abp M. Jędraszewski do górników: Walczcie o swój smak, o swoją tożsamość

Trwajcie, by ocalić siebie w perspektywie życia, które Pan Bóg daje nam tutaj i w perspektywie wieczności. Trwajcie w tym pragnieniu, aby nie zatracić nic z tego, co najbardziej szlachetne i piękne, o czym Chrystus mówił w swojej Ewangelii. Umacniajcie swoją życiodajną więź z Nim poprzez otwartość swoich serc na Jego Słowo i Jego mądrość  – mówił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w czasie Mszy świętej sprawowanej w kaplicy kopalni soli w Wieliczce w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Barbary – patronki górników.

Parlament Europejski przyjął rezolucję popierającą tzw. aborcję w Polsce. Przewodniczący KEP odpowiada: W dyskusji o życiu nie może być mowy o kompromisie

Polski Episkopat opowiada się za obroną życia każdego człowieka. W dyskusji o życiu nie może być mowy o kompromisie – mówił ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w odpowiedzi na rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie tzw. aborcji.