Ks. abp M. Jędraszewski w Ludźmierzu: Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy

Do modlitwy za siebie i za ojczyznę zachęcał ks. abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Metropolita krakowski w Ludźmierzu zwrócił uwagę na współczesną walkę z Matką Bożą i Jej dziećmi przez neomarksistowską ideologię LGBT, której narzędziami są kłamstwo i finansowe naciski m.in. na samorządy.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O pokorze Matki Bożej mówił w Watykanie Ojciec Święty Franciszek. Na Jasnej Górze ks. abp Wacław Depo podkreślał, że pokora Maryi prowadzi do nadziei. Metropolita częstochowski zachęcał, by za Maryją wybierać postawę wdzięczności wobec Boga, Kościoła i Ojczyzny.