[TYLKO U NAS] Ks. bp I. Dec: Podczas wizyty „ad limina Apostolorum” omawiamy sprawy związane z diecezją, pomagamy sobie i udzielamy rad. Księża biskupi chętnie udają się do Rzymu, aby doświadczyć powszechności Kościoła

Wizyty „ad limina Apostolorum” są przede wszystkim spotkaniami z Ojcem Świętym. Spotkamy się wszyscy razem, a jeżeli są jakieś problemy, to Papież rozmawia indywidualnie. (…) Podczas wizyty „ad limina Apostolorum” omawiamy sprawy związane z diecezją, pomagamy sobie i udzielamy rad. Księża biskupi chętnie udają się do Rzymu, aby doświadczyć powszechności Kościoła. (…) Wizyty „ad limina Apostolorum” są normalnym wydarzeniem, które dokonuje się co pięć lat. Jest ono usankcjonowane przez prawo kanoniczne – powiedział ks. bp Ignacy Dec, biskup-senior diecezji świdnickiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański: Ci, którzy szukają Boga, znajdują Go w maluczkich i potrzebujących

Ci, którzy szukają Boga, znajdują Go w maluczkich i potrzebujących. Potrzebujących nie tylko dóbr, ale opieki. Znajdują Go w poniżonych, chorych, więźniach i migrantach. Jezus jest właśnie w tych najmniejszych – mówił Ojciec Święty Franciszek, który spotkał się dziś z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Ks. bp Krzysztof Włodarczyk: Msza św. jest źródłem życia, do którego Kościół powinien zapraszać. Tak jak potrzebujemy powietrza do życia ziemskiego, tak samo potrzebujemy Miłosierdzia Boga do życia duchowego

Kościół ma głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty święte, gdzie w centrum będzie piękna Liturgia. Msza św. jest źródłem życia, do którego Kościół powinien zapraszać. Należy pamiętać również o trosce w wymiarze Caritas. Dzisiaj jest mniejsza potrzeba materialna, jednak widzę, że bardziej musimy pomagać w budowaniu relacji, by było jak na najmniej ludzi samotnych – mówił ks. bp Krzysztof Włodarczyk, nowy biskup diecezji bydgoskiej, w rozmowie z TV Trwam.

Figurki bł. Edmunda Bojanowskiego – cegiełka na budowę domu dla niepełnosprawnych chłopców

Gipsowe figurki bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek, są cegiełką na budowę domu „Przestrzeń Opatrzności” w Skoczowie. Będzie to szczególne miejsce dla chłopców z niesprawnością intelektualną – podopiecznych sióstr, a zarazem twórców owych figurek. „Nasi chłopcy pokolorują Twój świat w tysiące barw, otworzą drzwi i okna, przez które wpadnie do Twojego serca tysiące promieni dobra i miłości” – wskazują siostry.