twitter.com/Sluzebniczki

Figurki bł. Edmunda Bojanowskiego – cegiełka na budowę domu dla niepełnosprawnych chłopców

Gipsowe figurki bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek, są cegiełką na budowę domu „Przestrzeń Opatrzności” w Skoczowie. Będzie to szczególne miejsce dla chłopców z niesprawnością intelektualną – podopiecznych sióstr, a zarazem twórców owych figurek. „Nasi chłopcy pokolorują Twój świat w tysiące barw, otworzą drzwi i okna, przez które wpadnie do Twojego serca tysiące promieni dobra i miłości” – wskazują siostry.

https://twitter.com/Sluzebniczki/status/1442101260769972224?fbclid=IwAR1jWkLyIZGHUYiZEjabjnqlpaF21UYm43LOyOCTvga3h8oCxIHE-biaOPE

Dom pomocy społecznej w Skoczowie prowadzony przez siostry zakonne jest miejscem dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie jest ich 39. Podopieczni mieszkają w dwóch budynkach. W zabytkowym z 1910 r., gdzie przebywa 23 podopiecznych, i w wynajmowanym budynku oddalonym o kilkaset metrów od głównego z 16 chłopcami.

– Dom, szczególnie ten zabytkowy, jest całkowicie niefunkcyjny do prowadzenia takiego dzieła. Wiąże się to z licznymi problemami takimi jak: wysokie pomieszczenia, słabe zaplecze sanitarne, duże odległości pomiędzy pokojami mieszkalnymi, brak pomieszczeń do zabaw, terapii i rehabilitacji, izolatek dla chorych, itp.  Ponadto jest dużym obciążeniem dla personelu, który w tak trudnych warunkach lokalowych wykonuje bardzo trudną posługę – wskazują siostry.

Dlatego tak bardzo ważne jest powstanie nowego domu, który pomieści obecnych podopiecznych, a także dziewięciu nowych.

Każdy z nich mimo zmagań ze skutkami związanymi z niepełnosprawnością jest dla nas  skarbem nie do końca jeszcze odkrytym.  Chociaż wymagają wsparcia i towarzyszenia im w podążaniu przez życia szlak, są dla nas darem i zadaniem. Tworzymy z nimi codzienność poprzez obecność przy najdrobniejszych czynnościach życiowych po zachwyt nad umiejętnościami wykraczającymi daleko poza horyzonty osób zdrowych (jak dumnie o sobie myślimy) – podkreślają siostry na swojej stronie internetowej.

Chłopcy, choć niepełnosprawni, nie siedzą z założonymi rękami. Tworzą figurki bł. Edmunda Bojanowskiego. Te 25-centymetrowe postaci z gipsu są cegiełkami, które każdy z nas może zakupić i dołożyć się do dzieła, które prowadzą siostry. Dostępne są także pamiątkowe medaliony i magnesy z wizerunkiem Błogosławionego. Specjalne religijne obrazy tworzy jeden z podopiecznych sióstr, artysta Grzegorz Dostatni, które przeznaczone są na aukcję.

https://twitter.com/PSkoczow/status/1443836073654825014

Koszt całego projektu to 12 mln zł, a już pierwszy etap pochłonie 900 tys. złotych.

Te kwoty są możliwe do pozyskania tylko dzięki Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Stąd wraz z naszymi chłopcami prosimy wszystkich o pomoc w realizacji tego dzieła. Zapewniamy wszystkich o naszej modlitwie w intencjach wszystkich darczyńców. Z nadzieją i wdzięcznością patrzymy w przyszłość – zaznaczają siostry.

https://twitter.com/PSkoczow/status/1442171118387871744?fbclid=IwAR2Y8tMXfttasEWR4BE4l1IwsA_rErIKieTCu0bzo42nVHQoMgvN7CHTez4

Osoby, które nie są w stanie wesprzeć projektu finansowo, mogą  ofiarować post i modlitwę w intencji przedsięwzięcia.

Możesz  otworzyć się na Przestrzeń Opatrzności i włączyć się w dzieło budowy w taki sposób, na jaki Cię dzisiaj stać!  To doskonała inwestycja.  Pomagając stajesz się też biorcą dobroci, jaką chcą Cię obdarować nasi chłopcy. Towarzysząc nam w realizacji projektu Przestrzeń Opatrzności czeka na ciebie wiele wyjątkowych zdarzeń. Poznasz geniusz naszych chłopców. A co najistotniejsze, zrobimy wszystko, byś angażując się w inicjatywę ze Skoczowa, odczuł radość i dotknął piękna, jakie jest ukryte w naszej przestrzeni, którą tworzą chłopcy. Zostań z nami! Bądź z nami i z naszymi chłopcami w stałym kontakcie, a – wierzymy w to głęboko – nasi chłopcy pokolorują Twój świat w tysiące barw, otworzą drzwi i okna, przez które wpadnie do twojego serca tysiące promieni dobra i miłości – podkreślają siostry.

Szczegółowe informacje na stronie https://przestrzenopatrznosci.pl/.

DPS Skoczów/radiomaryja.pl

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl