fot. o. Witold Hetnar CSsR

Ordynariusz archidiecezji panamskiej: ŚDM są świętem dla wszystkich

Światowe Dni Młodzieży są świętem dla wszystkich i nikt nie jest z niego wykluczony – powiedział na konferencji prasowej ks. abp José Domingo Ulloa Mendieta. Ordynariusz archidiecezji panamskiej podkreślił znaczenie spotkania młodych dla kraju i całego regionu Ameryki Środkowej.

„Na Światowe Dni Młodzieży można spojrzeć z pozycji dorosłych, którzy widzą wszystkie problemy, ale także z pozycji młodych, którzy są marzycielami, a problemy nie są dla nich problemami, ale wyzwaniami do przeżycia. Ja patrzę z pozycji wiary, ale także z pozycji młodzieży. To święto jest dla wszystkich i nikt nie jest z niego wykluczony. Dla mnie, jako pasterza tego Kościoła, jest to rzecz bardzo ważna. Trzeba sobie dobrze uzmysłowić, że jest to wielki dar, jaki papież Franciszek dał temu regionowi środowo-amerykańskiemu i temu małemu krajowi. Nieustannie powtarzam, że Bóg chce dokonać czegoś poprzez małych. Jestem przekonany, że dzisiaj zmiany nie przyjdą od wielkich i mających władzę, ale od małych i pokornych. Kiedy Papież wyląduje, będzie tym, który obejmie kierownictwo spotkaniem. My jedynie przygotowaliśmy tę platformę i strukturę, aby natychmiast mu ją przekazać” – powiedział ks. abp José Domingo Ulloa Mendieta.

Wczoraj wieczorem panamski ordynariusz powitał na lotnisku delegację z Portugalii, która przywiozła figurę Matki Bożej Fatimskiej. Została ona przewieziona do parafii Matki Bożej z Lourdes, gdzie ks. abp Ulloa Mendieta odprawił uroczystą Mszę św. w intencji spotkania młodych. Wczoraj dotarły także do Panamy relikwie José Sáncheza del Río. 14-letni Joselito zginął za wiarę podczas prześladowania religijnego w Meksyku i jest jednym z patronów spotkania młodych.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj