fot. PAP/EPA

Ojciec Święty podczas audiencji generalnej apelował, by modlić się o pokój, przypominając swoją pielgrzymkę do Afryki

„Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i w Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Królestwa Bożego, miłości, sprawiedliwości i pokoju” – tymi słowami Ojciec Święty wzywał do modlitwy wiernych podczas dzisiejszej audiencji. Podzielił się przy tym refleksjami płynącymi z jego ostatniej podróży apostolskiej.

Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji wrócił do swojej podróży Apostolskiej do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. „Dziękuję Bogu, który pozwolił mi odbyć tę od dawna upragnioną podróż, zrealizować dwa marzenia” – powiedział Papież.

– W imię Chrystusa zgromadziliśmy się na wielkiej celebracji Eucharystycznej, kulminacyjnej, radosnej, świątecznej, w której Zmartwychwstały Chrystus powtórzył temu ludowi tak ciężko doświadczonemu: „Pokój wam!”. A stamtąd, jak ze źródła, może rozpocząć się nowa pielgrzymka: pielgrzymka  przebaczenia, komunii i misji – mówił Biskup Rzymu.

Ojciec Święty podczas pielgrzymki spotykał się nie tylko z politykami i kapłanami, ale również z przedstawicielami dzieł charytatywnych i ofiarami przemocy.

-Wysłuchałem wstrząsających świadectw niektórych ofiar, zwłaszcza kobiet, które złożyły u stóp krzyża broń i inne narzędzia śmierci. Wraz z nimi powiedziałem „nie” przemocy i rezygnacji, a „tak” pojednaniu i nadziei – podkreślił Papież.

Ojciec Święty w sposób szczególny wspominał spotkanie z młodzieżą.

– Było to jakby zanurzenie się w teraźniejszości rzutowanej w przyszłość. Z pewnością jest tak pod względem wieku, ale jeszcze bardziej w sensie duchowym: pomyślcie o mocy odnowy, jaką może przynieść to nowe pokolenie chrześcijan, uformowane i ożywione radością Ewangelii! – zwrócił uwagę papież Franciszek.

Biskup Rzymu modlił się również za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl