fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Jeśli Twoje serce wydaje się zbyt skażone złem, wydaje Ci się nieuporządkowane, proszę, nie zamykaj się i nie bój się: On przychodzi

Ojciec Święty Franciszek zachęcał w trakcie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański, abyśmy zaprosili Jezusa do naszych serc. „On przychodzi nawet wtedy, gdy uważamy się za niegodnych” – tłumaczył Papież.

Ojciec Święty pozdrowił wiernych z okna Pałacu Apostolskiego.

– W pierwszą niedzielę roku raz jeszcze życzę wszystkim pokoju i dobra w Panu – podkreślił papież Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański” Ojciec swięty mówił, że Chrystus przyszedł, by nas uzdrowić. W obliczu naszej słabości Pan Jezus nie wycofał się, ale stał się bliski i podobny do nas. Przychodzi nie tylko wtedy, gdy wydaje nam się, że wszystko się układa i jesteśmy blisko Boga, ale także wtedy, kiedy uważamy się za niegodnych lub Go odrzucamy.

– Jeśli Twoje serce wydaje się zbyt skażone złem, wydaje Ci się nieuporządkowane, proszę, nie zamykaj się i nie bój się: On przychodzi. Pomyśl o stajni w Betlejem. Jezus tam się narodził w tym ubóstwie, aby Ci powiedzieć, że nie boi się nawiedzić Twojego serca, zamieszkać w Twoim niechlujnym życiu. To jest ważne słowo: zamieszkać. „Zamieszkać” jest czasownikiem, którego używa dzisiaj Ewangelia, aby wyrazić tę rzeczywistość. Wyraża ona pełne dzielenie się, wielką zażyłość. Tego chce Bóg: chce zamieszkać z nami, chce zamieszkać w nas, nie pozostawać dalekim – oznajmił Papież.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że być może są takie przestrzenie w naszym życiu, gdzie boimy się wejścia Ewangelii. Czas Bożego Narodzenie jest dobrą okazją ku temu, aby przyjąć Pana Jezusa i porozmawiać z Nim o konkretnych sytuacjach naszego życia. Papież zachęcał, byśmy właśnie przed szopką powiedzieli Jezusowi o problemach społecznych i kościelnych, ale również o najgorszych problemach osobistych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl