fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęcił do wybierania ewangelicznej „najlepszej cząstki”, jaką jest słuchanie słów Jezusa

Czy nasze życie jest zgodne z tym, co mówi Jezus? To kluczowe pytanie, które powinniśmy stawiać sobie każdego dnia – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał nas do wybierania ewangelicznej „najlepszej cząstki”, jaką jest słuchanie słów Jezusa.

Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański zachęcał nas, abyśmy wykorzystali czas wakacji na to, by zatrzymać się i posłuchać Jezusa, otworzyć Ewangelię i czytać ją powoli, bez pośpiechu. Tak aby karty Ewangelii stawiały nam pytania – jak wygląda nasze życie, czy jest zgodne z tym, co mówi Jezus? Ważne jest – jak podkreślał Papież – aby zaczynając każdy dzień, postawić sobie pytanie, czy kiedy go zaczynam, rzucam się z impetem w wir spraw do załatwienia, czy też najpierw szukam natchnienia w Słowie Bożym?

– Jeśli wychodzimy rano z domu z myślą o słowie Jezusa, dzień nabierze tonu naznaczonego tym słowem, które ma moc ukierunkować nasze działania zgodnie z tym, czego chce Pan – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty nawiązał także do swojej pielgrzymki do Kanady, którą rozpocznie już w przyszłą niedzielę. Jak mówił będzie to pielgrzymka pokutna. Na miejscu Papież spotka się z przedstawicielami rdzennej ludności w ramach pojednania.

– Drodzy bracia i siostry z Kanady. Jak wiecie, przybędę do Was przede wszystkim, by w imię Jezusa spotkać i objąć rdzenną ludność. Niestety w Kanadzie wielu chrześcijan, w tym niektórzy członkowie instytutów zakonnych, przyczynili się do polityki asymiliacji kulturowej, która w przeszłości przyniosła w różny sposób poważne szkody rdzennym wspólnotom – podsumował Ojciec Święty.

Ojciec Święty prosił, abyśmy towarzyszyli mu modlitwą w czasie pielgrzymki do Kanady.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl