PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek w Kinszasie: Strzeżcie się pokusy wytykania palcem, wykluczania innej osoby, ponieważ jest inna; strzeżcie się regionalizmu, plemienności

Papież Franciszek zachęcił kongijską młodzież i katechetów do budowania przyszłości swej ojczyzny w oparciu o modlitwę, wspólnotę, uczciwość, przebaczenie i służbę. Ojciec Święty spotkał się z nimi na Stadionie Męczenników w Kinszasie. „Mówię Wam, strzeżcie się pokusy wytykania palcem, wykluczania innej osoby, ponieważ jest inna; strzeżcie się regionalizmu, plemienności i wszystkiego, co sprawia, że ​​czujecie się bezpiecznie we własnej grupie. Nie dla korupcji, nie dla korupcji. Wszyscy mówią nie dla korupcji” – wskazywał Papież.

Czwartek to kolejny dzień papieskiej wizyty w Demokratycznej Republice Konga. Ojciec Święty rozpoczął go spotkaniem z młodzieżą i katechetami na Stadionie Męczenników.

Radość Kongijczyków ze spotkania z następcą świętego Piotra była ogromna.

– Jestem bardzo poruszona tym, że po 38 latach mamy w naszym kraju Papieża. Moja radość jest ogromna – mówiła Rosalie Buenda, katechetka

– Mamy nadzieję, że jego wizyta w Kongu przyniesie pokój – wskazał Prosper Nsayolo, mieszkaniec Konga.

– Jesteśmy absolutnie zachwyceni. Wszystko musi się zmienić, ponieważ przybył do nas, aby zapalić światło w naszym kraju, w Kongo. Będziemy mieć pokój Chrystusowy w naszych sercach i na całym świecie – dodała Mamie Yanzuambe, katechetka.

Ojciec Święty, zwracając się do dziesiątek tysięcy młodych zebranych na Stadionie Męczenników, zaapelował o budowanie nowej przyszłości Konga bez etnicznej rywalizacji, korupcji i nieufności, które podsyciły tak wiele krwawych konfliktów w Afryce.

– Mówię Wam, strzeżcie się pokusy wytykania palcem, wykluczania innej osoby, ponieważ jest inna; strzeżcie się regionalizmu, plemienności i wszystkiego, co sprawia, że ​​czujecie się bezpiecznie we własnej grupie. Nie dla korupcji, nie dla korupcji. Wszyscy mówią nie dla korupcji – podsumował papież Franciszek.

Ojciec Święty wezwał młodych Kongijczyków do budowania przyszłości w oparciu o modlitwę, wspólnotę, uczciwość, przebaczenie i służbę.

– Przyszłość kraju jest w Waszych rękach – dodał Papież.

Po wizycie w Demokratycznej Republice Konga, Ojciec Święty uda się do Sudanu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl