fot. PAP/EPA

Niedziela Chrztu Pańskiego

W Niedzielę Chrztu Pańskiego Ojciec Święty Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 27 niemowląt. Papież mówił, że niedzielna liturgia wzywa nas do pełniejszego poznania Pana Jezusa.

Co roku w niedzielę Chrztu Pańskiego Papież chrzci dzieci. W tym roku ochrzcił 12 chłopców i 15 dziewczynek. Ochrzczone przez Papieża niemowlęta to przede wszystkim dzieci pracowników Watykanu.

Kiedy dzieci będą wzrastać w wierze w życiu, będą się jej uczyć na katechezie, będą ją studiować, ale wpierw niż studiowanie, wiara musi być przekazana. I to jest praca, która należy do Was. To jest zadanie, które wy musicie uczynić przekazać wiarę – zaznaczył Ojciec Święty Franciszek.

Podczas homilii Papież zwracając się do rodziców radził im, by nigdy nie kłócili się przy swoich dzieciach.

Takie kłótnie małżonków to coś normalnego, byłoby dziwne, gdyby ich nie było. Ale róbcie to tak, aby dzieci tego nie słyszały i nie widziały. Nie wiecie, jak dziecko boi się, gdy widzi, że rodzice się kłócą – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty spotkał się dziś z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Podczas rozważań przypomniał, że chrzest jest początkiem życia publicznego Pana Jezusa, Jego misji w świecie. Misja ta – jak mówił Papież – dokonuje się w stałej i doskonałej jedności z Ojcem i Duchem Świętym.

Również misja Kościoła i każdego z nas, by była wierna i owocna musi „wszczepić się” w misję Jezusa. Chodzi o nieustanne odradzanie ewangelizacji i apostolatu w modlitwie, aby dawać jasne świadectwo chrześcijańskie. Nie według naszych ludzkich projektów, lecz zgodnie z planem i stylem Pana Boga – dodał papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków. Papież apelował, abyśmy tak jak Jezus po swoim chrzcie, dali się kierować Duchowi Świętemu we wszystkim, co czynimy. Byśmy uczyli się przywoływać Ducha Świętego jak najczęściej, każdego dnia, abyśmy mogli przeżywać z miłością rzeczy zwyczajne, i w ten sposób czynić je niezwykłymi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl