Narodowa Pielgrzymka Katechetów na Jasną Górę

W niedzielę (29 września) odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Katechetów na Jasna Górę. Spotkanie w Roku Wiary rozpocznie się o godz. 11.00 Eucharystią, podczas której nastąpi Akt Zawierzenia Matce Najświętszej wszystkich katechetów i katechezy w Polsce.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Bądźcie zawsze gotowi do obrony”. W tym samym czasie w Rzymie będzie się odbywać spotkanie katechetów z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Do udziału w pielgrzymce zaprasza Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Jak napisał w komunikacie ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, katecheci przybędą do Tronu Jasnogórskiej Pani, Nauczycielki Wiary by prosić o umocnienie wiary i moc.

– Zgromadzimy się, aby w duchowej jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i przedstawicielami katechetów z całego świata modlić się o umocnienie naszej osobistej i wspólnotowej wiary oraz prosić o światło i moc Ducha Świętego w kształtowaniu wiary tych, do których jesteśmy posłani. Będziemy też modlić się za polską szkołę i nauczycieli – powiedział ks. bp Marek Mendyk.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

11.00 – uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem

Kardynała Kazimierza Nycza z Aktem Zawierzenia Matce Najświętszej wszystkich katechetów i katechezy w Polsce

14.00 – katecheza dla katechetów (wygłosi o. prof. Jacek Salij OP)

15.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich i rozesłanie

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl