Msza św. w intencji ofiar Katynia

Jutro odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji wszystkich polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje oraz miejscach nieznanych do dzisiaj.

Eucharystia rozpocznie się o godzinie 19:00 w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

– Data 5 marca jest związana z wydaniem zbrodniczego rozkazu ZSRR. Udział w uroczystości zapowiedziała Orkiestra Policji Państwowej. Po Mszy św. odbędzie się część artystyczna, podczas  której będą recytowane wiersze. Następnie składania wieńców w kaplicy Katyńskiej, asystować będzie Wojsko Polskie. – powiedział Andrzej Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego.

Pamięć o tym wydarzeniu jest tym bardziej ważna, ponieważ Rosjanie, kolejny raz nie przyznali się do katyńskiej zbrodni przed Trybunałem w Strasburgu.

– Bezsprzeczne dokumenty, które są w posiadaniu strony polskiej i dyrektywa ZSRR z 5 marca 1940 roku, która nakazywała zabicie kilkudziesięciu  tysięcy oficerów polskich i jeńców wojennych poprzez strzał w tył głowy.  O tej  nieosądzonej zbrodni musimy pamiętać – my współcześnie żyjący – ich potomkowie. Taka sytuacja może się powtórzyć i doprowadzić do nowego nieszczęścia – dodał Andrzej Melak

                                                                                            RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl