Mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” to hasło dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zwieńczeniem tegorocznej pielgrzymki będzie oczywiście Msza. Św, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 10.00

W uroczystej procesji o godz. 9.30 z Cudownym Wizerunkiem wyruszą księża biskupi i wierni. Następnie o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie i homilię wygłosi kardynał Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary z Watykanu.

Ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki mówi, że pielgrzymi będą modlić się o pomoc w trudach codziennego życia.

Chcemy podziękować najpierw za 90 lat istnienia diecezji katowickiej, za dobro tej wspólnoty Kościelnej. Chcemy także prosić o Boże błogosławieństwo, dla naszych rodzin, o Bożą pomoc, o opiekę Matki Bożej nad nasza małą ojczyzną.  Przyniesiemy do Piekar, nasze osobiste intencje, które są związane z życiem, z pracą zawodową lub jej brakiem. Wszystkie sprawy chcemy zawierzyć Bogu i prosić, aby Wspomożycielka Wiernych nas wspomagała i żeby nas wzmacniała na drodze ku dobrym przeżyciu jubileuszu stulecia naszej archidiecezji. – podkreślił ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Po Eucharystii odbędzie się koncert z okazji 90. rocznicy ustanowienia diecezji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl