(fot. http://seminarium.legnica.pl/)

Maturzyści na dniu skupienia w Legnicy

Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy odbędzie się dzień skupienia dla maturzystów. Formacja młodzieżowa będzie trwać do 11 listopada.

W Dniu Skupienia bierze udział ok. 20 maturzystów z diecezji legnickiej. Spotkanie będzie miało charakter kameralny i jest przeznaczone dla węższego grona osób, głównie mężczyzn. Organizatorem wydarzenia jest opiekun duchowy seminarzystów ks. Krzysztof Wiśniewski.

Uczestnicy wyrażają chęć przeżycia wyciszenia, skupienia, podczas którego uczą się pogłębiać kontakt z Panem Bogiem. Mogą również przyglądać się codziennemu seminaryjnemu życiu kleryków. Dni skupienia mają na celu osiągnięcie jak największej liczby powołań kapłańskich – mówił ks. Krzysztof Wiśniewski.

– W naszym seminarium jest to wieloletnia tradycja. Każdego roku w okresie listopadowym oraz w marcu organizujemy dni skupienia dla maturzystów i młodzieży studenckiej. Przy takim oddziaływaniu słowa i modlitwy rozeznają też swoją drogę i w związku z tym dniem mają charakter powołaniowy. Uczymy jak słuchać Pana Boga. Jak wsłuchiwać się w to co chce powiedzieć do człowieka. Wtedy każdy ma szansę skonfrontować swoje życie ze Słowem Bożym – mówi ks. Krzysztof Wiśniewski.

W okresie zimowym organizowane są spotkania, w których może wziąć udział większa liczba osób. W każdym z dwóch turnusów przybywa około 140 maturzystów.

– W okresie ferii zimowych organizujemy Dni Skupienia dla większej ilości osób. W tym czasie nie ma w seminarium kleryków, więc może być przyjęta bardzo duża liczba uczestników. W dwóch turach uczestniczy około 140 osób. Natomiast w czasie kiedy dom seminaryjny jest w zasadzie zajęty, głównie z powodu obecności seminarzystów, mamy możliwość przyjęcia mniejszej grupy. Wszyscy bardzo sobie chwalą ten czas – mówił organizator Dni Skupienia dla maturzystów.

Wypowiedź ks. Krzysztofa Wiśniewskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj