(fot. lppm.strefa.pl)

Łowicka Piesza Pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę

Na Jasną Górę pielgrzymują pieszo pątnicy z całej Polski. Z pośród nich dziś na Jasną Górę wejdą pielgrzymi m.in. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej. Pątnicy na Jasnej Górze wezmą udział w Mszy Świętej o godz. 13.

„Jest za co dziękować za całe nasze życie, za to wszystko czego Pan Bóg dokonuje w nas, za to wszystko co dobre, ale również za każde doświadczenie, które umacnia naszą wiarę, hartuje nasz charakter i sprawia, że to w Panu Bogu znajdujemy nasza opokę, na nim możemy się oprzeć. Niesiemy dzisiaj w sposób bardzo świadomy te wszystkie dziękczynienia, ale także prośby po to, żeby złożyć je przed oblicze Matki Najświętszej. To będzie krótka chwila, to jest dziewięć, dla dwóch grup dziesięć dni pielgrzymowania po to, aby wejść do kaplicy dosłownie na chwilę, na jedną Zdrowaś Mario , bo za nami będą następni” – powiedział ks. Piotr Krzyszkowski.

Pielgrzymi wezmą udział w jednym z najstarszych i najważniejszych świąt Maryjnych w jutrzejszej Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na Jasną Górą wejdą dziś także między innymi: Grupy pieszych pielgrzymek archidiecezji warszawskiej, 32. Piesza Pielgrzymka Podlaska, 30. Piesza Pielgrzymka Diec. Zamojsko-Lubaczowskiej, 21. Piesza Pielgrzymka Żołnierzy Wojska Polskiego, 29. Piesza Pielgrzymka Praska Rodzin + 5. Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków, 21. Piesza Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych.

 

Wypowiedź ks. Piotra Krzyszkowskiego:


Pobierz Pobierz

 

Autor: RIRM / Źródło: Radio Maryja
drukuj