E.Sądej/Nasz Dziennik

Księża z archidiecezji przemyskiej bronią ks. abp. Michalika

Kapłani – moderatorzy stowarzyszeń, wspólnot i duszpasterstw archidiecezji przemyskiej wyrażają solidarność z ks. abp. Józefem Michalikiem w związku z atakami na jego osobę.

„Jako duszpasterze jesteśmy zaniepokojeni falą oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń, którą inspirują i podsycają środki masowego przekazu” – czytamy w specjalnym liście wyrażającym poparcie dla przewodniczącego KEP.

Księża popierają słowa metropolity przemyskiego.

Z całym przekonaniem solidaryzujemy się ze słowami naszego Arcypasterza o potrzebie zwrócenia uwagi na wieloaspektowość zagrożeń dla życia moralnego w naszym kraju, o wielorakich zagrożeniach, które dla życia rodziny stanowi ideologia gender, promocja praktyki in vitro i żądania możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne – czytamy w dokumencie.

Medialne ataki na ks. abp. Józefa Michalika „To próba odebrania głosu Kościołowi w sprawach moralnych” – mówi ks. Waldemar Janida, dyrektor wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

– Głos kapłanów, moderatorów stowarzyszeń, wspólnot i duszpasterstw archidiecezji przemyskiej jest takim głosem protestu przeciwko fali oszczerstw, przede wszystkim przeciwko manipulowaniu faktami. Manipulatorzy od kilku tygodni urabiają opinię publiczną, jakoby Kościół był siedliskiem pedofilii  To jest kłamstwo, ale to jest przemyślana strategia i dlatego chcąc obniżyć autorytet Kościoła Katolickiego w Polsce uderzają w Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Józefa Michalika. To jest próba odebrania głosu Kościołowi w sprawach moralnych – ocenia dyrektor wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Kapłani zachęcają także „duszpasterzy i ludzi świeckich do wyrażenia poparcia przez złożenie swojego podpisu”.

– Nasze stanowisko jest wyrazem solidarności w bezkompromisowym nauczaniu naszego metropolity, ks. abp. Józefa Michalika. Ale też zachęcamy pozostałych księży i wiernych świeckich, w całej Polsce, do opowiedzenia się za zdrową nauką Kościoła. Niech błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, którego przecież dzisiaj wspominamy dodaje nam odwagi. Zachęta płynie do opowiedzenia się za tym licznym stanowiskiem, do wszystkich duszpasterzy i wiernych w całej Polsce – akcentował ks. Waldemar Janida.  

Osobę ks. abp. Józefa Michalika księża polecają modlitwie przemyskiego Kościoła. Kapłani zachęcają też, aby dziś – w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – modlić się za tych, którzy sieją nienawiść.

* * *

J.E. Ks. Abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski,

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Moderatorzy stowarzyszeń, wspólnot i duszpasterstw zgromadzeni na dorocznym spotkaniu, pragniemy wyrazić słowa poparcia dla Ks. Abpa Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Jako duszpasterze jesteśmy zaniepokojeni falą oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń, którą inspirują i podsycają środki masowego przekazu.

Z całym przekonaniem solidaryzujemy się ze słowami naszego Arcypasterza o potrzebie zwrócenia uwagi na wieloaspektowość zagrożeń dla życia moralnego w naszym kraju, o wielorakich zagrożeniach, które dla życia rodziny stanowi ideologia gender, promocja praktyki in vitro i żądania możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Osobę księdza Arcybiskupa polecamy modlitwie przemyskiego Kościoła.

W wigilię wspomnienia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki pragniemy zachęcić także do modlitwy za tych, którzy sieją nienawiść.

Zachęcamy duszpasterzy i ludzi świeckich do wyrażenia poparcia przez złożenie swojego podpisu.

Przemyśl, dnia 18 października 2013 r.

 

RIRM

drukuj