Książka „Z głębi naszych serc” autorstwa ks. kard. Roberta Saraha już w sprzedaży

W sprzedaży pojawiła się przełożona na język polski książka „Z głębi naszych serc”. Ks. kard. Robert Sarah porusza w niej kwestię obrony celibatu kapłańskiego, zwracając uwagę m.in. na to, że „kapłaństwo przechodzi przez czas ciemności”. Pozycję zakupić można w Wydawnictwie Sióstr Loretanek.

Książka ks. kard. Roberta Saraha to ważny dwugłos w obronie celibatu kapłańskiego, który wybrzmiewa w trudnym dla Kościoła czasie – zaznaczają siostry loretanki.

Autorzy wyjaśniają, że do zabrania głosu w tej sprawie przynagliła ich miłość do Kościoła i przekonanie, że celibat kapłański „chroni jego tajemnicę”, a „biada temu, kto będzie milczał”.

Zdaniem Benedykta XVI, u podłoża kryzysu kapłaństwa tkwi „błąd metodologiczny: odejście od przyjmowania Pisma Świętego jako Słowa Bożego”. Jezus objawia nam w Sobie pełnię kapłaństwa – z miłości składa samego Siebie w ofierze. Z kolei ks. kard. Robert Sarah wpisuje swoją refleksję w kontekście rzeczywistości omawianej na Synodzie o Amazonii, prowadzonej dziś ewangelizacji, tradycji Kościoła i panującego zamętu eklezjologicznego. Podaje przy tym merytoryczne argumenty na rzecz utrzymania celibatu kapłańskiego i powrotu do radykalizmu Ewangelii.

Książka jest także osobistym świadectwem obu autorów, którzy piszą o tym, o czym świadczą swoim życiem, bowiem „istotą kapłaństwa jest być przyjaciółmi Jezusa Chrystusa”, czyli być ludźmi modlitwy.

Książkę zamówić można na stronie www.sklep.loretanki.pl, za pośrednictwem e-maila sklep@loretanki.pl, a także poprzez kontakt telefoniczny 22 673 46 94 lub 515 259 175. Cena egzemplarza to 24 złote.

 

 

Wydawnictwo Sióstr Loretanek/radiomaryja.pl

 

drukuj