fot. PAP/Piotr Nowak

Ks. bp R. Kamiński o śp. ks. abp. Henryku Hoserze: Był wiarygodnym głosicielem spraw dotyczących wartości życia

Wkład ks. abp. Henryka Hosera w działanie Komisji ds. Bioetyki przy Konferencji Episkopatu Polski jest nieoceniony – podkreślił ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. W piątek w szpitalu w Warszawie po ciężkiej chorobie zmarł ks. abp Henryk Hoser. Miał 78 lat. Przez wiele lat był misjonarzem, lekarzem, sekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącym Papieskich Dzieł Misyjnych.

W ostatnich latach był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej oraz wizytatorem apostolskim w Medjugorie. W ramach KEP pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych.

Ks. bp Romuald Kamiński wskazał, że ks. abp Henryk Hoser z jednej strony spoglądał na bioetykę okiem kapłana, a z drugiej lekarza i eksperta.

– Kiedy wypowiadał się, jako przedstawiciel Kościoła, to oczywiście mówił jaka jest niezmienna nauka Kościoła. Popierał to świadectwem człowieka uczonego, przygotowanego od strony intelektualnej, tak jak na to patrzy medycyna, dlatego był wiarygodnym głosicielem spraw dotyczących wartości życia i z dbałości o życie dzieci nienarodzonych. W tej materii zapisze się jako ten, który bardzo wiele uczynił na tej drodze – wskazał ks. bp Romuald Kamiński.

Msza św. pogrzebowa ks. abp. Henryka Hosera odbędzie się w piątek o godz. 12.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz – poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl