Ks. abp S. Gądecki: Liczymy, że kard. Krajewski będzie orędownikiem ws. Kościoła w Polsce

Liczymy, że ks. kard. nominat Konrad Krajewski będzie skutecznym orędownikiem w sprawach Kościoła katolickiego w Polsce – powiedział przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki po ogłoszeniu przez Papieża Franciszka jego nominacji kardynalskiej.

Konsystorz, na którym ks. abp Konrad Krajewski otrzyma godność purpurata, odbędzie się w uroczystość św. Piotra i św. Pawła, 29 czerwca tego roku w Rzymie.

Jak podało biuro prasowe KEP na swojej stronie internetowej, ks. abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wyraził ogromną radość z informacji o kardynalskiej nominacji ks. abp. Konrada Krajewskiego.

„Składam mu najserdeczniejsze życzenia Bożych błogosławieństw potrzebnych do pięknego wypełnienia tego zaszczytnego, ale też zobowiązującego zadania” – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Ks. abp Konrad Krajewski, łodzianin, ur. w 1963 r. Wyświęcony na kapłana został 11 czerwca 1988 r. przez ks. abp. Władysława Ziółka. W 1995 r. obronił doktorat z liturgiki na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum. Pełnił funkcję ceremoniarza ks. abp. Władysława Ziółka; był wykładowcą liturgiki i dyrektorem biblioteki oraz prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W 1999 r. został ceremoniarzem papieskim. Funkcję tę pełnił przez pontyfikat trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

3 sierpnia 2013 Papież Franciszek mianował ks. Konrada Krajewskiego arcybiskupem tytularnym Beneventum i jałmużnikiem papieskim. Święcenia biskupie otrzymał 17 września 2013 w Bazylice św. Piotra w Rzymie z rąk ks. kard. Giuseppe Bertello. Jako dewizę biskupią wybrał słowo „Misericordia” (Miłosierdzie).

Jako jałmużnik papieski, w imieniu Ojca Świętego, prowadzi działalność charytatywną, a jego podpis widnieje na błogosławieństwach papieskich. Zebrane ofiary przekazywane są na papieskie dzieła miłosierdzia oraz instytucje dobroczynne

Kardynał nominat Konrad Krajewski jest inicjatorem cotygodniowych Mszy świętych przy grobie św. Jana Pawła II. Od wielu lat spowiada w kościele pw. Ducha Świętego w Rzymie, który jest Centrum Duchowości Bożego Miłosierdzia w Rzymie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl