fot. episkopat.pl

Życzenia Przewodniczącego Episkopatu z okazji zakończenia roku szkolnego

Życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego, pełnego nadziei na przyszłość – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Z okazji kończącego się roku szkolnego podziękował nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom za wysiłek wkładany w naukę podczas pandemii.

„Z okazji zakończenia roku szkolnego, chciałbym podziękować w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, a w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków naukiˮ – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

Ks. abp Gądecki życzył wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią, lękiem o zdrowie i życie oraz niepokojami społecznymi, żeby każdy mógł „wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowoˮ.

Przewodniczący Episkopatu zachęcił też do korzystania z niedzielnej Eucharystii i wychwalania Pana Boga podczas podziwiania przyrody czy spotkań z przyjaciółmi w czasie wakacji.  Życzył, aby Msza św. stawała się dla każdego źródłem pokoju.

***

Publikujemy pełny tekst wypowiedzi:

Z okazji zakończenia roku szkolnego, chciałbym podziękować w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, a w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom i opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków nauki. Wszystkim życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego, pełnego nadziei na przyszłość. Życzę, aby nie była ona już zakłócana pandemią, lękiem o zdrowie i życie ani niepokojami społecznymi. Żeby każdy z Was mógł wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowo.

Pragnę przypomnieć też, abyśmy w tym wakacyjnym czasie nie tylko zachwycali się urokami przyrody i spotkaniami z przyjaciółmi, ale byśmy w tym wszystkim umieli wychwalać Pana Boga i nie zapominali o niedzielnej Eucharystii. Niech ona stanie się źródłem pokoju w sercu każdego z nas. Na czas odpoczynku błogosławię każdemu i każdej z Was: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

KEP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl