fot. twitter.com/Abp_Gadecki

Przewodniczący Episkopatu z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: Życzę wszystkim odwagi i pokoju!   

W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata, ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczący Episkopatu złożył świąteczne życzenia Polakom w kraju i za granicą, a także uchodźcom, którzy tegoroczne święta będą spędzać w Polsce.

„Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud wielkanocnego poranka pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat” – powiedział ks. abp Gądecki.

„Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości” – życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Pełny tekst życzeń: 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć Polakom w Ojczyźnie i poza jej granicami – a także tym wszystkim Uchodźcom, którzy tegoroczne święta będą spędzać w naszym kraju – najserdeczniejsze życzenia. W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata, ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju.

Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud wielkanocnego poranka pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat.

Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości. Błogosławionych Świąt!

 

BP KEP 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl