Ks. abp Gądecki: Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina

Jeżeli mówimy, że Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki, zachęcając do udziału w Narodowy Dniu Czytania Pisma Świętego.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj” odbywa się w Polsce po raz pierwszy, a jego inspiracją były ubiegłoroczne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. W niedzielę w kościołach katolickich ma miejsce lektura wybranych tekstów z „Listu do Galatów”.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę m.in. na stronie internetowej KEP podkreślił, że „jeżeli mówimy, że Pismo Święte, Słowo Natchnione, jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej”.

Ks. abp Gądecki zaznaczył także, że żadne inne lektury, choćby nawet i te najbardziej wartościowe „nie są porównywalne z Pismem Świętym, bo ono wnosi życie wieczne”.

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Jest to powtarzany dość często slogan, ale w tym jest rzeczywiście prawda, że bez Pisma Świętego trudno myśleć o zbawieniu” – podkreślił.

Ks. abp Gądecki zachęcił w niedzielę każdego, „od najmniejszego do największego, od najmłodszego do najstarszego”, aby wzięli udział „w tym pięknym dziele, jakim jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego”.

Do wydarzenia odniósł się w niedzielę w Watykanie także papież Franciszek, który podkreślił, że „formacja chrześcijańska opiera się na Słowie Bożym, dlatego z zadowoleniem odnotowuję, że dzisiaj w Polsce trwa +niedziela biblijna+”.

„W parafiach, w szkole i w mediach czytana jest publicznie część Pisma Świętego. Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie” – powiedział papież.

Organizatorami Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja Soar i Fundacja Dabar.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl