fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. abp Marek Jędraszewski: Św. Jan Paweł II był pieśnią na cześć Boga, a sztuką jego życia była głęboka wiara

Wpatrując się w postać św. Jana Pawła II Wielkiego, możemy powiedzieć, że był on, na wzór swojego Mistrza, pieśnią na cześć Boga, a sztuką jego życia była głęboka wiara – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości z okazji 100–lecia urodzin św. Jana Pawła II. Jubileuszowy koncert odbył się w górnym kościele papieskiego sanktuarium na Białych Morzach.

Rok 2020 obfituje w uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin  najwybitniejszego z rodu Polaków – Jana Pawła II. Nie mogło być inaczej w szczególnym dla niego miejscu, jakim był Kraków. Jubileuszowy koncert został zorganizowany przez Archidiecezję Krakowską wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Instytutem Dialogu Międzykulturowego św. Jana Pawła II. Wieczór uświetnili muzycy Vienna Morphing Orchestra pod dyrekcją Tomasza Wabnica oraz wybitni soliści: Andreas Scholl (kontratenor), Sarah Traubel (sopran) oraz Ory Schneor (flet). W czasie koncertu wykonano m.in. utwory Mozarta, Bacha, Händla i Pergolesiego.

„Ten wspaniały i wzruszający koncert był przedłużeniem dzisiejszej Eucharystii i potwierdzeniem tego, że potrzebujemy muzyki, która wzbudza w nas żywiołową radość i miłość” – zaznaczył metropolita krakowski i podziękował wszystkim wykonawcom.

Na zakończenie artyści zagrali i zaśpiewali ulubioną papieską pieśń – „Barkę”. Szczególnego błogosławieństwa udzielili ks. kard. Stanisław Dziwisz i ks. abp. Marek Jędraszewski.

„Wpatrując się w postać św. Jana Pawła II Wielkiego, możemy powiedzieć, że był on, na wzór swojego Mistrza, pieśnią na cześć Boga, a sztuką jego życia była głęboka wiara” – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce rozpoczęła w Krakowie ogólnopolskie obchody 100-lecia urodzin Karola Wojtyły z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. W uroczystościach wzieło udział około 50 biskupów. W poniedziałek polscy biskupi pokłonili się Matce Bożej Płaczącej w kalwaryjskim sanktuarium Ojców Bernardynów i pobłogosławili aulę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. [czytaj więcej] 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl