fot. PAP/EPA

Papież Franciszek wzywa Polaków do naśladowania św. brata Alberta Chmielowskiego

Ojciec Św. Franciszek wezwał Polaków do naśladowania świętego brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich. Dziś przypada jego liturgiczne wspomnienie.

Papież przypomniał postać polskiego świętego zwracając się do polskich pielgrzymów w trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie.

– Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich. Pomagał on bezdomnym i zmarginalizowanym powracać do godnego życia w społeczeństwie. Na wzór św. Franciszka z Asyżu nazywany jest Polskim biedaczyną. Jego życiową dewizą było zawołanie „być dobrym jak chleb”. Naśladujemy go w bratniej miłości, nosząc pomoc głodnym, zagubionym życiowo, ubogim, potrzebującym a zwłaszcza bezdomnym – dodał Ojciec Święty.

W swojej katechezie Papież kontynuował rozważania na temat modlitwy. Zwrócił w tym kontekście uwagę na postawę Mojżesza i praktykowaną przez niego modlitwę wstawienniczą. Ojciec Święty wskazał, że Mojżesz pobudza nas, byśmy modlili się z takim samym zapałem jak Jezus, wstawiali się za światem, pamiętali, że mimo wszystkich jego słabości zawsze należy do Boga. Papież Franciszek zaapelował też podczas audiencji o poszanowanie wolności sumienia.

RIRM/TV Trwam News

drukuj