fot. https://twitter.com/Abp_Jozef

Ks. abp J. Kupny: Jesteśmy winni pamięć i modlitwę ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, dziś rano modlił się w swojej kaplicy za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego, która 10 lat temu wydarzyła się pod Smoleńskiem. To niewątpliwie jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w naszej najnowszej historii – przyznał ks. abp Kupny.

Ksiądz arcybiskup zauważył, że w wypadku zginęli wspaniali ludzie: Prezydent Lech Kaczyński z małżonką, wybitni politycy, przedstawiciele świata nauki, kultury, osoby duchowne.

– Na wielu płaszczyznach życia społeczno-politycznego bardzo się różnili, ale każdy z nich – i mocno w to wierzę – chciał jak najlepszej przyszłości dla naszego kraju – powiedział pasterz Kościoła wrocławskiego.

– Dziś jesteśmy im winni naszą pamięć i modlitwę – dodał.

Ksiądz arcybiskup przyznał także, ze jeszcze nie tak dawno planował we wrocławskiej katedrze odprawić uroczystą Mszę św., by polecić zmarłych w tej katastrofie Bożemu miłosierdziu.

– Nikt się wtedy nie spodziewał, że nie dane nam będzie spotkać się, by jako wspólnota, jednym głosem prosić Boga w ich intencji – tłumaczył.

 – Proszę, stwórzmy taką wspólnotę, pozostając w swoich domach. Niech każdy – bez względu na poglądy – tak jak potrafi pomodli się za nich. Jesteśmy im to winni. A może znowu Bóg da, że poczujemy się wspólnotą – zaznaczył metropolita wrocławski.

drukuj