Ks. abp Głódź: nie pozwólcie sobie wykraść nadziei

Nie pozwólcie sobie wykraść nadziei, która jest darem i łaską od Boga – mówił w niedzielę Wielkanocną podczas Mszy św. rezurekcyjnej w Katedrze Oliwskiej metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. 

Ksiądz arcybiskup przestrzegał wiernych w kazaniu, aby nie ulegać powierzchownym aspektom świąt Wielkanocnych i w ten sposób zacierać ich religijny sens.

Świąt Wielkanocnych nie należy trywializować, spłaszczać, sprowadzać do wymiaru życzeń wesołego jajeczka, śmigusa dyngusa, kartek z życzeniem: +wesołych świąt+. Jakich świąt, czyich świąt można pytać? Święta Wielkanocne są po to, byśmy ujrzeli chwałę zmartwychwstałego. Spojrzeli na swoje życie przez pryzmat zmartwychwstania – mówił ks, abp Głódź. 

Metropolita gdański przypomniał o znaczeniu nadziei w życiu chrześcijanina. „Nie pozwólcie sobie, bracia i siostry, wykraść nadziei. Bo czym jest ludzkie życie bez nadziei? Wie to każdy. Idźmy drogą nadziei. Zaufajmy jej, zawierzmy. Nadzieja jest też darem Boga. Jego łaski. Dzielmy się darem nadziei. Dzielmy się Chrystusem zmartwychwstałym, który mieszka w naszych sercach” – zaapelował.

Stańmy. Odwalmy groby, które sami budujemy: obojętności, egoizmu, doraźności, zamykania się w kręgu doczesności. Odetchnijmy wielkim wołaniem, które rozlega się od pustego grobu Chrystusa – wezwał ksiądz arcybiskup. 

Ks. abp Głódź zwrócił także uwagę na potrzebę wsparcia modlitewnego dla księży ze strony wiernych. „Módlcie się za kapłanów, którzy przychodzą z polskich rodzin, czasem ze środowisk, które nie sprzyjają duchowości, religijności. A przecież usłyszeli głos Chrystusa +Pójdź za mną+. Potrzebują waszej modlitwy, akceptacji, waszego wspomożenia” – podkreślił.

Kościół coraz mocniej staje się znakiem sprzeciwu. Rozmaitych ataków, oszczerstw i oskarżeń. Co więcej, coraz mocniej negowane są prawa Boże, szczególnie te, które dotyczą świętości rodziny, małżeństwa, życia. Nie będę tych wątków rozwijał. Znacie je przecież dobrze. Dziękuję za modlitwy w mojej intencji – powiedział metropolita gdański. 

Jak zaznacza ksiądz arcybiskup, odpowiedzią na ataki jest „wiara i wspólnota nadziei” oraz przekonanie, że „chrześcijanin zła się nie lęka i idzie przez życie drogą Chrystusa”.

Wspólnie budujemy rzeczywistość Bożą – Kościół. Biskup, kapłani, diecezja, parafie, lud Boży. Jeden jest kierunek naszej drogi, tak jak jeden jest kierunek drogi Kościoła. To Droga z Chrystusem, który jest jego głową, ku zbawieniu, nadziei, cywilizacji miłości – dodał ks. abp Głódź. 

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl