twitter.com/Josecitors

Krzyżyk na piersi zatrzymał kulę – „cud noworoczny” chłopca z Argentyny

W ostatnich godzinach kończącego się 2020 roku (w sylwestra) kula trafiła w pierś 9-letniego Tiziano z Argentyny. Chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń, gdyż obronił go krzyżyk, który na co dzień nosi. To on uratował małego Argentyńczyka. Media oraz rodzice chłopca nazwali to wydarzenie „cudem noworocznym”.

Policja San Miguel de Tucumán, w stolicy północno-zachodniej prowincji Tucumán, poinformowała, że „wydarzenie miało miejsce około godz. 22.00 ostatniego dnia 2020 roku, czyli 31 grudnia.

„9-letni chłopiec imieniem Tiziano z sąsiedztwa z Las Talitas, zameldował się wraz z ojcem na ostrym dyżurze szpitala Dzieciątka Jezus w południowej części stolicy z powierzchowną raną w klatce piersiowej, powstałą z broni palnej” – podali funkcjonariusze.

„Po dokładnym zbadaniu przez kilku lekarzy, po 48 minutach chłopiec został zwolniony” – czytamy w policyjnym raporcie.

Rodzina Tiziano skontaktowała się 1 stycznia 2021 roku z José Romero Silvą, dziennikarzem Telefé, by wyjaśnić, w jaki sposób uratowano życie chłopca. Okazało się, że kula trafiła w środek małego metalowego krucyfiksu, który chłopiec otrzymał w prezencie od ojca. Ciotka Tiziano wysłała José Romero Silvie fotografie, ukazujące, jak kula uszkodziła krucyfiks. Uniemożliwiło to spowodowanie jakichkolwiek rzeczywistych uszkodzeń, z wyjątkiem niewielkiej powierzchownej rany.

„<<Cud noworoczny>>: Wczoraj (31.12.2020), kilka minut przed godziną 00.00, zabłąkana kula trafiła w klatkę piersiową chłopca z Las Talitas, trafiła w krucyfiks, który nosił nieletni” – napisał dziennikarz Telefé na Twitterze.

Catholic News Agency/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl