Kraków-Łagiewniki: III Sympozjum poświęcone Adoracji Najświętszego Sakramentu

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczęło się III sympozjum poświęcone Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym roku poświęcone jest refleksji nad adoracją dzieci.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im” – te słowa Jezusa Chrystusa odnosimy również do Adoracji Najświętszego Sakramentu.  Dziś istnieje coraz więcej przeszkód w prowadzeniu dzieci na osobiste spotkanie z Panem. Trudnością jest nie tylko znalezienie czasu na takie spotkania, lecz często niedocenianie znaczenia Adoracji Najświętszego Sakramentu. Trzeba ją podejmować już w wieku dziecięcym – wyjaśniają organizatorzy sympozjum.

Bez modlitwy dziecięcej, gorliwej modlitwy dziecięcej w ogóle sobie nie poradzimy jako świat. Wielu papieży mówiło, że modlitwa dzieci uratuje świat jakoś te słowa są nam bliskie, oczywiście nie w znaczeniu magicznym, ale w znaczeniu potęgi modlitwy dziecięcej – powiedział ks. dr Stanisław Szczepaniec, wykładowcą liturgiki na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Bez adoracji trudno jest intensywnie przeżywać prawdę o obecności Jezusa – dodaje ks. dr Stanisław Szczepaniec.

Każda modlitwa potrzebuje bliskości Jezusa, bliskości Boga. Nie da się za bardzo wejść w głębie modlitwy, jeżeli w pewnym momencie człowiek nie zacznie adorować. W rozwoju życia modlitewnego Adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja Jezusa jest nie do zastąpienia – podkreślił ks. dr Stanisław Szczepaniec.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj