fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Kolejna grupa polskich księży biskupów rozpoczyna wizytę „ad limina Apostolorum”

Kolejna grupa polskich księży biskupów rozpoczyna dziś w Watykanie wizytę „ad limina Apostolorum”. Wśród nich znaleźli się m.in. księża biskupi z archidiecezji gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz poznańskiej.

Głównym celem wizyty jest umocnienie jedności księży biskupów z Ojcem Świętym. To także okazja na przedstawienie sprawozdania z aktualnej sytuacji w zarządzanych przez nich diecezjach. [czytaj więcej]

Podczas pobytu w Rzymie księżą biskupi odwiedzą cztery bazyliki większe oraz kongregacje. Będą też gościli na audiencji u papieża Franciszka.

W ubiegłym tygodniu wizytę „ad limina Apostolorum” zakończyła pierwsza grupa księży biskupów. Ks. bp Adrian Galbas z diecezji ełckiej relacjonował, że spotkanie z Papieżem było merytoryczne i ubogacające.

– Można było być zaskoczonym zorientowaniem Ojca Świętego, który bardzo dobrze wie, co się dzieje w Polsce, jakie napięcia i dramaty przeżywamy, ale również to, jaka jest siła i walor Kościoła katolickiego w naszym kraju. Było to duchowe i ubogacające spotkanie, a jednocześnie bardzo merytoryczne – ocenił ks. bp Adrian Galbas.

Zgodnie z prawem kanonicznym, wizyty „ad limina Apostolorum” organizowane są co 5 lat. Poprzednia wizyta miała miejsce w 2014 roku.

RIRM

drukuj