fot. PAP

Kiko Argüello doktorem honoris causa KUL

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się dziś uroczystość nadania tytułu doktora honorowego Kiko Argüello – inicjatorowi Drogi Neokatechumenalnej.

W uchwale Senatu KUL w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa KUL Kiko Argüello wskazano Katolicki Uniwersytet Lubelski, pragnie w ten sposób „podkreślić oryginalny wkład pana Kiko Argüello w odnowę Kościoła po Soborze Watykańskim II poprzez prowadzenie oddalonych chrześcijan do biblijnych i liturgicznych źródeł wiary”.

Rektor KUL w czasie uroczystości podkreślił, że:

– Uniwersytet nie dysponuje większym wyróżnieniem niż doktorat honoris causa. Nadając uroczystym aktem tę pełną symbolicznego znaczenia i wymowy wielką godność, wspólnota akademicka włącza wybranego przez siebie doktora honorowego do swojego grona, do swojej wspólnoty akademickiej. Dzisiaj, tym gestem nasza Alma Mater pragnie wyrazić wdzięczność i szacunek wobec pana Franciszka (Kiko) Argüello za jego wytrwałe działania podejmowane na rzecz odnowy Kościoła w duchu Soboru Watykańskiego II – za stworzone przez niego dzieło ewangelizacji prowadzące wielu do źródeł wiary – powiedział rektor KUL.

RIRM/KUL

drukuj