Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży: Nie bagatelizujmy zagrożenia związanego z koronawirusem

W odpowiedzi na najnowsze badanie pracowni CBOS, w którym prawie połowa  młodych respondentów nie widzi większego zagrożenia w trwającej epidemii  koronawirusa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży apeluje do ludzi  młodych w całej Polsce, aby nie bagatelizowali zagrożenia w jakim  znaleźliśmy się jako społeczeństwo.

26 marca 2020 r. pracownia CBOS opublikowała wyniki badań, w których 58 proc. procent ludzi w wieku od 24 do 35 lat uważa, że obecna epidemia jest  „zapewne tylko jedną z wielu”. Niespełna połowa młodych respondentów  uważa, że „zawsze były jakieś choroby sezonowe, epidemie grypy czy  innych chorób wirusowych, a obecna epidemia koronawirusa, COVID 19, nie jest czymś wyjątkowym, tylko została rozdmuchana przez media”.

Prezydium KR KSM przyjęło z wielkim niepokojem powyższe wyniki badań. Epidemia koronawirusa w Europie jest faktem. Tysiące ofiar śmiertelnych, nieodwracalne skutki przebycia choroby u zakażonych, załamanie na rynku gospodarczym i rozbicie życia społecznego to dowody na powagę sytuacji. W związku z tym KSM apeluje do młodych ludzi: Potraktujmy sytuację poważnie. Nie bagatelizujmy zagrożenia. Stosujmy się do zaleceń władz państwowych. W obecnej sytuacji odpowiedzialność jest fundamentalnym narzędziem uratowania zdrowia i życia naszego społeczeństwa. Nasze indywidualne zachowania i myślenie zawsze znajdą odbicie w życiu innych. Kryzys, w jakim się znaleźliśmy, dobitnie to pokaże.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

drukuj