fot. pixabay.com

Co dalej z obostrzeniami? Dziś poznamy decyzję

Dziś mamy poznać decyzję rządu w sprawie dalszych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Wiadomo, że rozpatrywany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń. Postępowanie według tej rekomendacji zależy jednak od sytuacji epidemicznej. Ma ją omówić Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Piotr Müller, rzecznik rządu, wskazał na wskaźniki, jakie będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach.

– Bierzemy pod uwagę zarówno kwestie związane z liczbą zakażeń, jak i aktualną liczbą osób, które przebywają w szpitalach i korzystają z respiratorów oraz liczbą osób zaszczepionych, bo jest to najlepsza ochrona przed koronawirusem. W środę możemy spodziewać się informacji, co do kwestii związanych z obostrzeniami w następnych dniach po terminie, do którego aktualnie one obowiązują – przekazał Piotr Müller.

Resort zdrowia odnotował we wtorek ponad 9 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, co oznacza spadek. Spadła też liczba zajętych łóżek covidowych, ale – w ocenie resortu – sytuacja w szpitalach jest nadal trudna.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, pytany o ewentualne znoszenie restrykcji, wskazał, że w pierwszej kolejności priorytetem jest powrót do szkół dzieci klas I-III. W dalszej odmrażane będą usługi, handel wielkopowierzchniowy i hotele. Na końcu restauracje i siłownie.

Większość obecnych restrykcji w całej Polsce obowiązuje do 25 kwietnia. Hotele pozostają nieczynne do 3 maja.

RIRM

drukuj