Autorstwa Ibex73 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62639503

Francuskie MSZ: Nowy atak Rosji na Ukrainę byłby „nie do przyjęcia”

Francuski resort dyplomacji oświadczył, że nowy atak Rosji na suwerenność Ukrainy będzie „nie do przyjęcia” i nie pozostanie „bez konsekwencji”.

Ukraiński minister spraw zagranicznych, Dmytro Kułeba, powiedział, że Rosja wkrótce będzie miała ponad 120 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą. Wezwał do wprowadzenia nowych zachodnich sankcji gospodarczych w celu powstrzymania Moskwy przed „dalszą eskalacją”.

„Oddziały rosyjskie nadal przybywają na tereny bezpośrednio sąsiadujące z naszymi północno-wschodnimi, wschodnimi i południowymi granicami. Spodziewamy się, że w przeciągu tygodnia ich łączna liczebność przekroczy 120 tys. żołnierzy” – powiedział szef ukraińskiego MSZ na konferencji prasowej.

Dmytro Kułeba podkreślił jednocześnie, że działania Moskwy są nieprzewidywalne, ale Kijów nie dąży do konfliktu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl