Kardynał, który towarzyszył Świętemu wspomina Sługę Bożego

W dalszym ciągu trwają prace nad filmem o Słudze Bożym ks. bp. Piotrze Gołębiowskim. Zbierane są materiały i nagrania Świadków znających Sługę Bożego. Pracami tymi zajmują się Animatorzy Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej i Imagon Films.

Już widocznym owocem tych nagrań są chociażby niektóre z wypowiedzi osób znających Sługę Bożego opublikowane w książeczce „Ani dnia bez modlitwy”.

Jednym ze świadków, którzy znali ks. bp. Piotra Gołębiowskiego jest ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Wspominał on Sługę Bożego, przywoływał wiele faktów z jego życia, jak też opowiadał o szacunku, jakim św. Jan Paweł II darzył ks. bp. Piotra Gołębiowskiego.

„To była wielka figura w Kościele polskim. To był mąż stanu, ale mąż Kościoła przede wszystkim. Człowiek wielkiej wiary i odważny, zdecydowany i nieugięty. […] Jak go wspominam? Człowiek bardzo pokorny, bardzo prosty, ale w jego oczach widać było błysk wiary i świętości” –  mówił Ksiądz Kardynał o Słudze Bożym ks. bp. Piotrze Gołębiowskim.

* * *

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swymi wspomnieniami związanymi ze Sługą Bożym, czy mogliby wskazać i pomóc w dotarciu do Świadków jego życia i posługi, jak też posiadają zdjęcia i nagrania Sługi Bożego prosimy o przesłanie informacji na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom lub [email protected] .

bppiotr.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl