Już w czwartek PKRD przybędą do Tuchowa

W czwartek odbędzie się pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci do tuchowskiego sanktuarium. Jest już tradycją, że dzieci z PKRD udają się do Matki Bożej Tuchowskiej w czasie Wielkiego Odpustu.

Transmisję z pielgrzymki PKRD przeprowadzi Radio Maryja. Początek godz. 14.30.

Dzieci będą dziękować za przeżyty rok szkolny i prosić o potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej na okres wakacji. Jak mówi Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci wszystkim zależy na tym, aby rozszerzać modlitwę różańcową.

– Chcemy pielgrzymować właśnie tam, do Matki Najświętszej, aby podziękować za miniony rok szkolny, za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy, za rok naszej formacji w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci. Chcemy także prosić o błogosławieństwo i potrzebne łaski na czas wakacji, by był on radosny, również bezpieczne, abyśmy ten czas mogli przede wszystkim spędzić z Bogiem i na Jego chwałę. Pamiętamy, że nigdy nie ma wakacji od Pana Boga i modlitwy. W tym wolnym czasie nadal chcemy szerzyć modlitwę różańcową – powiedziała Magdalena Buczek.

Uroczystości pielgrzymkowe rozpoczną się o 14:30 koncertem ks. bp. Antoniego Długosza, wielkiego przyjaciela Kółek Różańcowych. Następnie o godz. 15:00 ksiądz biskup będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. podczas której wygłosi homilię. Pod koniec Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci na wzór tego, które odbywa się w Lourdes.
Pielgrzymka przypada w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego pod hasłem: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła”, dlatego wszyscy będą prosić Maryję o łaskę wiary – mówi o. Władysław Augustowski CSsR, proboszcz i kustosz sanktuarium.

– Pójdziemy przed obraz Matki Bożej Tuchowskiej, aby podziękować za pielgrzymkę w tym Roku Wiary, poprosić o nowe siły, łaski. Przybywamy do Matki Bożej, aby pogłębić swoją wiarę, przybywają dzieci, przybywają dorośli, przybywa młodzież. Dlatego chcemy właśnie tu, u tronu Matki Bożej zaczerpnąć nowych sił do ożywienia naszej wiary – powiedział o. Władysław Augustowski CSsR.

RIRM

drukuj