fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra: Dobiega końca nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

W Sanktuarium na Jasnej Górze zakończy się nowenna przed przypadającą jutro uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Od dziewięciu dni w narodowym sanktuarium trwa szturm modlitewny. Na jasnogórskim szczycie sprawowane są Eucharystie z kazaniami.

Ostatnia Msza św. kończąca nowennę będzie sprawowana dziś o godz. 19.00. Wcześniej odbędzie się tradycyjna procesja maryjna z Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Rodziny na Jasną Górę. Wezmą w niej udział księża, mieszkańcy Częstochowy oraz pielgrzymi.

Ojcowie paulini zapraszają wszystkich wiernych do włączenia się w obchody uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej – mówi o. Michał Legan, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

– 26 sierpnia, jak co roku, przeżywamy na Jasnej Górze uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – „imieniny” Królowej Polski. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów do tego, by tu, na to święte miejsce przybywać osobiście, a jeżeli to niemożliwe, to także duchowo. By przybywać tutaj całym sercem. Przygotowujemy się do tej uroczystości nowenną – zaznacza o. Michał Legan.

Jutro o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św., które przewodniczył będzie ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Wierni dokonają aktu odnowienia ślubów jasnogórskich.

RIRM

drukuj