fot. Monika Bilska

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce przedstawił najnowsze wyniki badań

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce zaprezentował najnowsze wyniki badań za ubiegły rok. To dane dotyczące m.in. liczby parafii, życia sakramentalnego, poradni rodzinnych i edukacji religijnej. Ujęto także wpływ epidemii na wiernych.

W 2020 r. w Polsce było ponad 10 tys. 300 parafii. Sakrament chrztu przyjęło ponad 312 tys. osób – mówił dr Karol Kamiński z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

– Do bierzmowania przystąpiło ponad 252 tys. osób, natomiast liczba udzielonych sakramentów małżeństwa wyniosła ponad 90 tys. – podkreślił dr Karol Kamiński.

Zgodnie z zaprezentowanymi statystykami do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w ubiegłym roku 298 tys. osobom.

– Natomiast w roku szkolnym 2020/2021 na lekcje religii we wszystkich typach placówek edukacyjnych uczęszczało ponad 85 proc. uczniów – podkreślił.

W 2020 roku działało w sumie ponad 2 tys. poradni życia rodzinnego. Udzieliły one wsparcia ponad 301 tys. osób.

– W poradniach pracuje łącznie ponad 4 tys. doradców – wskazała Luiza Organek z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Co roku w kościołach odbywa się tzw. badanie praktyk religijnych, które jest znane jako badanie dominicantes i communicantes. To liczba osób uczestniczących w niedzielnych Mszach świętych oraz przystępujących do Komunii Świętej.

TV Trwam News

drukuj