Inauguracja „modlitwy o wolność od lęku i nienawiści” przy grobie błogosławionego ks. J. Popiełuszki

O godzinie 21.00 przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie zainaugurowana zostanie dziś „modlitwa o wolność od lęku i nienawiści”. Inicjatywa stanowi jeden z duchowych elementów obchodów 40. rocznicy męczeństwa kapelana „Solidarności”.

Przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie dziś o 21.00 odbędzie się inauguracja „modlitwy o wolność od lęku i nienawiści”, która odmawiana będzie codziennie aż do listopadowej rocznicy pogrzebu bestialsko zamordowanego kapłana. Na każdy z trzydziestu siedmiu tygodni tej inicjatywy przygotowane zostały refleksje zawierające pytania do rozważania osobistego lub we wspólnocie.

– Przesłanie księdza Popiełuszki jest dziś bardzo aktualne. Wzywa nas do wolności od lęku i nienawiści, do szanowania bliźnich i wierności prawdzie. Wewnętrzna przemiana potrzebuje czasu, wysiłku i przewodnika. Jest nim właśnie błogosławiony ksiądz Jerzy – zaznaczył kustosz warszawskiego sanktuarium błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Marcin Brzeziński.

Podczas dzisiejszej inauguracji „modlitwy o wolność od lęku i nienawiści” postać błogosławionego kapelana „Solidarności” wspominać będą świadkowie wydarzeń z jego życia, w tym członek rodziny Popiełuszków oraz ks. inf. Jan Sikorski – kapelan internowanych za czasów PRL-u.

– Zapraszamy wszystkich, którzy czują, że potrzebują uwolnić się od lęku i nienawiści, wszystkich, którzy mają w sercu troskę o swoją rodzinę; wspólnotę, ojczyznę. Przychodźcie codziennie do grobu księdza Popiełuszki lub bądźcie z nami duchowo – powiedział ks. Marcin Brzeziński.

Program duchowy inicjatywy wraz z tekstami modlitw i rozważaniami dostępne są [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl