fot. twitter.com/JasnaGoraNews

II Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybędą dziś uczestnicy II Pielgrzymki Przedsiębiorców. Modlitewnemu wydarzeniu będzie towarzyszyło hasło „Pod Twoją obronę! Zawierzam Tobie moją firmę”.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00. W programie znalazły się prelekcje ks. Wojciecha Węgrzyniaka, biblisty i rekolekcjonisty, oraz red. Jacka Krzemińskiego, dziennikarza ekonomicznego.

Centralnym punktem pielgrzymki jest Msza św. o godz. 12.30 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W trakcie Eucharystii zostanie odczytany akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Ks. dr Przemysław Piątek, moderator duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców TALENT, które organizuje pielgrzymkę, zaznacza, że w obecnych czasach przedsiębiorcy bardzo potrzebują opieki duszpasterskiej.

– W dzisiejszym świecie bardzo dobrze widzimy, że dla wielu bogiem staje się pieniądz. Jezus nas przestrzegał, abyśmy nie służyli Bogu i mamonie, ale samemu Bogu. Wielu przedsiębiorców chce w taki sposób prowadzić swoją działalność – jako służbę, powołanie i dawanie dobrej pracy swoim pracownikom, tworzenie dobrych produktów i usług dla swoich klientów. Chcemy po prostu przypominać, że praca, przedsiębiorczość to rodzaj służby, powołania. Chcemy, aby każdy z nas był bogaty, ale przede wszystkim przed Bogiem – mówi ks. dr Przemysław Piątek.

II Pielgrzymka Przedsiębiorców zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

RIRM

drukuj