fot. redemptor

Grodno: złoty jubileusz kapłaństwa o. Józefa Gęzy CSsR

Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich świętował o. Józef Gęza CSsR. Na Mszy św. w Grodnie w parafii Najświętszego Odkupiciela zgromadziło się wielu ludzi w niedzielę, 21 czerwca 2020 r., by podziękować Bogu za kapłaństwo i gorliwą pracę o. Józefa i by modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dostojny Jubilat w swoim życiu kapłańskim pracował w różnych domach zakonnych redemptorystów w Polsce i pełnił w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela odpowiedzialne funkcje, m. in. magistra nowicjatu i przełożonego wspólnot zakonnych. Od 23 lat posługuje w Grodnie, gdzie także był proboszczem i przełożonym miejscowej wspólnoty redemptorystów.

Podczas Eucharystii, oprócz licznie zebranych parafian, w intencji o. Józefa modlili się także jego zakonni współbracia oraz siostry nazaretanki.

Na zakończenie jubileuszowej uroczystości popłynęło w stronę Jubilata wiele życzeń, które składali przedstawiciele różnych grup parafialnych i osoby indywidualne.

Dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa o. Józefa i życzymy wiele łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej!

br. dk. Maksym Łabkow CSsR, Grodno

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl